четвер, 17 липня 2014 р.

Зустріч з керівництвом району

13.02.2015 року у школі відбулася зустріч громади села ,працівниками сільської ради, культрацівниками та активом села з Юдітою Петеї та Олегом Любімовим. Була  тепла і  щира розмова по різних питаннях громади. Піднімалися наболілі питання,які стосуються нашого села: ремонт будівлі сільської ради, стан доріг, заміни вікон у школі та дитячому садочку, введення в експлуатацію котлів на тверде паливо в школі та ін.


 

          

                                  Крути   Працівниками культури  29 січня було проведено історичну годину пам"яті героям Крутів "Вони пішли в безсмертя молодими" з учнями 10-11 класів

 Під Крутами бій, під Крутами кров…Про давню трагедію згадаю знов.
Під Крутами смерть, під Крутами плач…
І кулю у серце націлив палач.
Під Крутами юність, під Крутами сум.
Над життям юнацьким надруга і глум.
Під Крутами розум і нації цвіт.
А хто за цей злочин дасть нам отвіт?
Під Крутами сльози, зітхання тяжке…
І як же це сталось, здатний хто на таке?
Стало каменем серце отут біля Крут
І заповідь божа затоптана в бруд.
А заповідь п’ята каже; “Не вбий!”
То хто ж породив тебе кате людський?
Під Крутами вбивство, під Крутами гнів…
І все пам’ятаю через тисячі днів.
І пам’яті свічка горить не згаса
І 300 сердець – наша гордість, краса.
Під Крутами квіти, “Реквієм” спів…
Пам’ятай, Україно, патріотів синів!
   Якими обкраденими виявилися ми, українці, після стількох років московського панування в Україні. Від нас вкрали, заховавши за товстенною стіною забуття нашу Історію, яка, незважаючи на час, усе ж не перестає кровоточити, як рани тих трьохсот юнаків, які в січні 1918 року піднялися на захист незалежної Української держави, протиставивши до зубів озброєним московсько-більшовицьким військам свої гарячі серця.
   Вісім десятиліть відділяють нас від того часу, та події 29 січня 1918 року живуть в душі українського народу, ятрять його серце. То ж давайте зазирнемо в ті дні, відкриємо ще одну сторінку нашої історії, усвідомимо суть трагедії, ім’я якої Крути.

День Соборності України

     


     День 22 січня 1919 року ввійшов в історію України, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукрїнської Народної Республіки.


   22 січня 2015 року   до Дня Соборності в бібліотеці було оформлено тематичну полицю "Соборність рідної землі--- основа нації, держави".

                       

А також було проведено дискусію "В єдності дій і соборності України".

Зимового дня, тобто 22 січня 1919 році в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об'єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка".

  

    Сьогодні на календарі 22 січня 2015 року. З того часу минуло 96 років, а боротьба за єдність і незалежність українського народу продовжується. Українські сини ведуть жорстоку боротьбу з агресорами. Воюють в зоні АТО і наші односельці, яких ми вважаємо справжніми героями.

       
         

                     

                           Новорічно-різдв*яні свята

          Новорічно-різдвяні свята завітали й до Сасова, а саме до сасівської бібліотеки. 

Учасники клубу "Господарочка" зустріли Новий рік 2015 досить скромно, не так як у минулі роки. Кожен з нас думав про події, які відбуваються на Україні.

Бажали один одному миру і тільки миру, чим скоріше  повернення наших земляків до додому, які перебувають в зоні АТО.

     У бібліотеці було оформлено книжкову виставку " До нас коляда прийшла". Учнів 5-7 класів було ознайомлено з колядками. Було проведено конкурс на кращу коляду. Всі учасники отримали гостинці. 

Різдво Христове одне з найулюбленіших свят з дитинства для багатьох із нас.Справжня зимова  погода,справжній вертеп біля нашого храму,традиція прославляти народження Сина Божого  і колядка  лунала у кожній оселі. І так хочеться, щоб так було по всій Україні. І накінець прийшов мир та злагода у кожну  хату!!!
               Година пам*яті "Дзвони скорботи"22 листопада  до дня пам*яті жертв Голодомору в бібліотеці було оформлено книжкову виставку "Трагедія Голодомору"  та  проведено годину пам*яті жертв голодомору "Дзвони скорботи". З учнями 7-го класу розробили історико-літературний монтаж, де учні розказували вірші про голодомор. Працівники бібліотеки ознайомили учнів з трагічним минулим нашого народу, розповіли про білі і чорні сторінки історії нашої країни.


   

Пам*ять нескінчена книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни.Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року.


 

     Hарод перестраждав, стерпів люту наругу своїх катів, але в його пам*яті живе і нині прокляття тих, хто збиткувався над його долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ці похмурі тіні, ще й досі кровоточать роз*ятрені серця, болить душа, що звідала горе до краю.
     На знак вшанування пам*яті невинних жертв Голодомору учнями 7-го класу, працівниками культури та працівниками сільської ради було запалено свічки та покладання квітів до каплички Божої Матері та біля пам*ятника воїнам-визволителям.

    

          Благодійний концерт "З Україною в серці".

      31 жовтня спільно з школою було проведено благодійний концерт та розпродажа виробів виготовлених своїми руками учнями 4-9 класів та учасниками клубу за інтересами "Дивосвіт", який діє при сільській бібліотеці ( метою цього є  матеріальна підтримка учасників АТО). На цей захід було запрошено мобілізованих військовослужбовців та учасників АТО нашого села. Це такі як: Пруніца П.В., Бучук С.О., Онисько О.П., Кіральгазі В.В., Чейпеш О.О., Луканді В.Б., Бідзіля В.І., Унтілов Є.В., депутатів, членів виконкому, керівників установ та жителів нашого села.

     В заході взяли участь учні 2-11 класів. Вся концертна програма була пронизана духом патріотизму. 

    Перед присутніми виступила директор школи Комар В.М., яка подякувала учасникам АТО за їх патріотизм, сміливість та мужність, до землі вклонилась від імені всіх односельчан.А потім запропонувала воїнам посадити калину, як символ пам*яті про всіх учасників АТО та пам*ять про тих хто загинув в зоні АТО.

   


Патріотична година "А сотню вже зустріли небеса..."
         

       29 серпня працівники бібліотеки , сільської ради та актив села провели патріотичну годину біля пам*ятника воїнам-визволителям с. Сасово.

  Перед присутніми виступив голова сільської ради Клюса В.Ю., який розповів про події, які відбувалися на майдані у лютому 2014 році. До слова запросили свідка подій , які відбувалися на  майдані Кайло М.М. жителя с. Сасово, якого сини були учасниками тих кривавих подій, а син Кайло Михайло був поранений за незалежність України.

   З літературно-музичною копмозицією пронизаною духом патріотизму виступили учні 6 класу. А на завершення прозвучала пісня "Молитва за Україну" у виконанні Носок О. та Носок Н.       Ми працівники бібліотеки разом з працівниками сільської ради та активом села долучилися до збору коштів для закупки бронежилетів для наших односельців, які зараз знаходяться в АТО.

  На сьогоднішній день в нашому селі проживає десять сімей із Сходу.Троє дітей навчаються в нашій школі, а також стали читачами бібліотеки. Це Кожевникова Анна учениця11 клас,  Литвиненко Олена-- 9 клас та Кондратюк Микита-- 3 клас.

                              День Незалежності України         До Дня Неезалежності України в бібліотеці було оформлено книжкову виставку "Україна: від подиху століть до сьогодення".

           

         23 серпня було проведено мітинг з нагоди відзначення Дня Державного Прапора та 23-річниці Незалежності України в с. Сасово працівниками бібліотеки , будинку культури, працівниками сільської ради та активом села. Мітинг розпочав голова сільської ради В.Ю.Клюса .Він розповів про події які відбуваються сьогодні на Україні. Згадав учасників АТО, нащих жителів села це Чейпеш О., Бучук С. та Шуба Я., які сьогодні знаходяться на передовій. Хвилиною мовчання вшанували пам*ять усіх загиблих за свободу України. Мітинг завершили піснею "Молитва за Україну".

 


Юні патріоти с. Сасово, активні користувачі нашої бібліотеки  Човбан В. Та Кондрич С. , проявили ініціативу, стали волонтерами в покрасці Королівського моста в жовтно-блакитний колір.


                       День Незалежності України         До Дня Неезалежності України в бібліотеці було оформлено книжкову виставку "Україна: від подиху століть до сьогодення".

           

         23 серпня було проведено мітинг з нагоди відзначення Дня Державного Прапора та 23-річниці Незалежності України в с. Сасово працівниками бібліотеки , будинку культури, працівниками сільської ради та активом села. Мітинг розпочав голова сільської ради В.Ю.Клюса .Він розповів про події які відбуваються сьогодні на Україні. Згадав учасників АТО, нащих жителів села це Чейпеш О., Бучук С. та Шуба Я., які сьогодні знаходяться на передовій. Хвилиною мовчання вшанували пам*ять усіх загиблих за свободу України. Мітинг завершили піснею "Молитва за Україну".

 


Юні патріоти с. Сасово, активні користувачі нашої бібліотеки  Човбан В. Та Кондрич С. , проявили ініціативу, стали волонтерами в покрасці Королівського моста в жовтно-блакитний колір.   

День Європи                              

12 травня 2014 року  Конкурс малюнків . Учні 7-8 класів. Переможцями стали Лева Ніколетта та Владислав Кіш.

  

                  Зустріч-дискусія "Я - українець, я - європеєць"


                                 
                               


  


Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації