середа, 2 квітня 2014 р.

Історія бібліотеки.


       
 Бібліотека с. Сасово була побудована в 1959 році. До цього часу в селі існували хати-читальні, пункт видачі літератури знаходився на хуторі Колонія. Першим бібліотекарем в селі був А.С.Доробан, який пропрацював всього один рік. З 1960 по 1964 рік зав. Бібліотекою працювала Кирик Тамара Володимирівна.
  В 1964 році в бібліотеку прийшла працювати Клюса Ганна Іванівна, яка пропрацювала завідуючою аж до 1 лютого 1992 року. В 1974 році в селі Сасово було відкрито  другу одиницю—бібліотекаря робота з дітьми .Було призначено Гілвей Е.І., яка працювала до квітня 1976 року.
    В 1975 році пройшла централізація бібліотек. Всі масові бібліотеки були об`єднані в єдину централізовану бібліотечну систему.
В 1976 році бібліотека була перенесена в приміщення сільської ради, де були читальний зал, кімната юного читача та  книгосховище. Бібліотекарем по роботі з дітьми було призначено Шуба Г. Ф., яка пропрацювала на цій посаді до 1 лютого 1992 року по сьогоднішній день працює завідувачкою бібліотеки-філіал.
    В лютому 1992 року бібліотекарем  по роботі з дітьми було призначено Мамчик Г.М., яка пропрацювала до червня 2009 року. 
    На сьогоднішній день наша бібліотека посідає особливе місце. Вона найвашливіший культурологічний центр, що забезпечує різноманітні потреби користувачів, надає можливість кращого спілкування для всіх мешканців села, організовує їх культурне дозвілля і забезпечує рівний доступ до інформацій. Вона наближена до конкретних людей, враховує їхні інтереси і є необхідною складовою інфраструктурою села і району.
Бібліотека два рази потерпала від паводку в 1998-2001 роках. Приміщенння бібліотеки та книжковий фонд були повністю зруйновано. Працівникам бібліотеки спільно з громадськістю довелося прикласти багато зусиль, щоб відродити бібліотеку. Було оголошено Всеукраїнську акцію «Подаруй зруйнованій бібліотеці книгу», завдяки якій приблизно п*ятсот прим. Книг надійшло до бібліотеки з різних областей України.
В даний час бібліотека розташована в зручному для населення місці в центрі села в одному приміщенні з сільською радою.Площа бібліотеки 50 кв. м. ( фойє. Абонент кімната юного читача.)
Штат бібліотеки два працівники: завідуюча Шуба Г.Ф. та бібліотекар Семак В. Ф., яка прцює в бібліотеці з червня 2009 року, обидві мають базову вищу освіту і стаж роботи більше тридцяти та десяти років.Доброзичливість та чуйність, повага до людської гідності такі етичні вимоги, котрі ставлять перед собою працівники сасівськи бібліотеки-філії під спілкування з користувачами різних вікових категорій.Ветерани та молодь це та категорія користувачів у бібліотеці для яких завжди відкриті двері і бібліотечні працівники готові до спілкування з ними.
   Бібліотека щорічно обслуговує 1400 користувачів, що становить 56,1 процент від загальної кількості населення. З них дітей до 15 років—337 , юнацтва 244, дорослих –819.  Книговидача становить близько 29 тисяч примірників документів різногалузевої літератури. Загальне відвідування бібліотеки користувачами станоть 15650.Книжковий фонд складає 7595 прим. Друкованих видань. До послуг користувачів сім назв періодичних видань:»Новини Виноградівщини», «Новини Закарпаття», «Урядовий кур`єр», «Порадниця», «Класна газета», «Веселі уроки», «Однокласник».                                            
В 2008 році бібліотека отримала комп'ютер, а в грудні 2009 році  підключили до інтернету, що дає нам можливість краще обслуговувати користувачів, задовольняти їхні інформаційні запити. Сасівська бібліотека  має гарно оформлену наочність, тематика книжкових виставок глибоко продумана та актуальна.
           Книжкові виставки постійно поповнюються новими матеріалами, що дає змогу краще популяризувати літературу різних галузей знань. Інформувати користувачів про нові надходження та задовольняти запити користувачів.
        В бібліотеці зібрано матеріали декоративно-ужиткового мистецтва та оформлений краєзнавчий куток. В бібліотеці робота спрямована на глибоке вивчення  історії села, пам'яток культури, коріння свого роду, пісенно- поетичної спадщини, традицій села.Протягом багатьох років ведеться пошукова робота, збираються краєзнавчі матеріали, всі друковані та інші видання про рідний край. В результаті сформована необхідна база даних з  питань краєзнавства, ведуться тематичні папки на різні теми.
     При бібліотеці працює клуб за інтересами «Сасівська господарочка». 
       Бібліотека налагодила ділові і творчі стосунки з сільською радою,депутатами,будинком культури, школою, дитячим садком. Всі масові заходи проводимо разом з цими установами.


  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації