пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Тиждень дитячого читання

2 грудня розпочався Національний тиждень дитячого читання, який проходить під гаслом «Світло історій».  Наша бібліотека долучилася до цього гасла,передріздвяного свята історій, які надихають, об'єднують і дарують тепло!

Для дітей час зимових свят стає періодом відкриття чарівних історій, де оживають казкові герої та захопливі пригоди, що пробуджують віру в добро й чудеса. А для дорослих читачів цей період асоціюється з перечитуванням улюблених книжок, знайомих з дитячих років. Це історії, які несуть світло в найтемніші дні року. А сьогодні, у темний період нашої історії, спільне сімейне читання дитячих книжок дарує необхідні надію й тепло. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.  

Тиждень дитячої літератури покликаний підкреслити важливість дитячої літератури, практики родинного читання, створення затишку за допомогою книжок, читання для задоволення. 






субота, 23 листопада 2024 р.

Голодомор

 

«Ні труни, ні хрестів і ні тризни!

Прямо в яму, на віки-віків!

Чорна сповідь моєї Вітчизни

І її затамований гнів»

Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історі

23 листопада було проведено історичну годину «Пам'яті незгасна свіча».

з учнями 7-го класу в Сасівській ЗОШ разом з бібліотекою.

Деякі діти поділилися з однокласниками, жахливими розповідями своїх прадідів та прабабусь про страшний голодомор.

Наприкінці заходу присутні запалили Свічку Пам’яті та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого. 

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Королівський Михайло Чухран.

 15 листопада 2024 р. за ініціативи Закарпатського науково-культурологічного товариства ім. О. Духновича ,за сприянням керівництва Королівської селищної громади, КЗ Королівської публічної бібліотеки відбулось вшанування пам’яті відомого в Україні та за кордоном поета, письменника, гумориста, автора книжок для дітей, дослідника історії Закарпаття, громадського діяча, бувшого голови Виноградівського товариства ім. О. Духновича ЧУХРАНА МИХАЙЛА МИХАЙЛОВИЧА

Бібліотекаря Королівської громади взяли активну участь у проведенні цього заходу.




пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Всеукраїнський день бібліотек

 Відзначення професійного свята бібліотечних працівників відбулось в Королівській громаді.



Участь у проведенні заходу взяли голова Королівської громади – Антон Чейпеш, заступник Олександр Ковалевський, начальник відділу освіти Терезія Тодавчич, які привітали бібліотечних працівників з їх професійним святом та побажали успіхів на їх нелегкій, але такій потрібній справі. Сьогодні бібліотеки - це не лише книгозбірні, але й інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток громадянського суспільства.

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Конкурс "Книгу творять діти"



 

Сьогодні у КЗ "Королівська публічна бібліотека" відбувся фінал конкурсу дитячої творчості "Книгу творять діти", в якому взяли участь переможці |-го етапу конкурсу, який проходив у бібліотеках-філіях Королівської ТГ.
Талановита дівчина, наша постійна читачка Каріна Чейпеш у номінації "Кращий вірш" виборола перше місце та була нагороджена грамотою за участь у конкурсі.
Цього року конкурс проходив напередодні Міжнародного дня миру . Працівник бібліотеки привітала всіх присутніх вітальними листівками з таким важливим для України святом, адже в нинішніх реаліях ця дата має для українців особливе значення.
Щира вдячність всім учасникам конкурсу та бібліотечним працівникам, вчителям, батькам, які підготували конкурсантів та дали змогу своїм вихованцям показати свої здібності, любов до читання книг, малювання, знання та ерудицію.
До зустрічі на конкурсі "Книгу творять діти - 2025 !!!






середа, 28 серпня 2024 р.

День Незалежності Укоаїни

 

Щороку 24 серпня ми традиційно відзначаємо головне свято країни - День Незалежності України. У 2024 році - знову в умовах війни, коли Україні вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя.

 




 



пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

День Державного прапора України

Прапор України в небі майорить,
Даруючи народу золото й блакить.
Це стяг моєї Батьківщини,
Це символ вільної країни.
Нехай цей прапор нас єднає,
На мир країну благословляє.
              23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.


середа, 24 липня 2024 р.

Книги у подарунок

Сьогодні до нашої бібліотеки завітала одна з найактивніших читачок Дусин Наталія Михайлівна з неймовірним подарунком . Наталія Михайлівна подарувала для бібліотеки та шанувальників паперових видань чудові книжки наших українських письменників.
Щиро дякуємо за щедрість та увагу до бібліотеки!


                                                      Літо з книгою

Літо-літечко! Чудова пора! Надворі жарко, саме пора навідатись до бібліотеки! У нас великий вибір книг, на різні смаки, для всіх вікових категорій.

Завітайте до бібліотеки. Книги на вас чекають.

 


















 



вівторок, 4 червня 2024 р.

Міжнародний день захисту дітей

 
До Дня захисту дітей 2 червня 2024 року у Сасівському дитячому садочку відбувся святковий концерт «Свято дитинства», за участю вихованців дитячого садочка та учнів початкових класів Сасівської ЗЗСО 1 -111 ступенів, а також було організовано благодійний ярмарок  у проведенні якого, активну участь взяли діти, батьки та працівники закладу . У розпродажі були дитячі поробки, кондитерські та інші вироби.

вівторок, 28 травня 2024 р.

М.І. Бідзіля - наш земляк.

 


24 травня 2024 року у в музеї  Сасівської середньої школи  було презентовано експозицію матеріалів про  відомого вченого та державного діяча Миколу Івановича Бідзілю, уродженця нашого села, який пішов із життя у травні минулого року та похований на Байковому кладовищі столиці. Ініціатором створення музейної експозиції відомого односельця  став найбільш креативний  член закарпатського земляцтва у Києві, письменник і краєзнавець Станіслав Аржевітін та директорка школи В.М.Макарова разом з педагогами та учнями.

.


вівторок, 19 березня 2024 р.

#тижденьпоезії2024


Національний тиждень читання 2024 року -тиждень поезії  це є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою. Наша бібліотека долучилася до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції “Національний тиждень читання. Тиждень поезії”. Темою нашої акції є "Поети рідного краю". Творчість поетів рідного краю -  безцінна. Читаючи їхні твори, ми ще більше розуміємо і відчуємо красу й неповторність рідної землі, навчаємось розуміти найголовніше – добро наших сердець, чесна праця й славні діяння ніколи не пропадуть марно.

четвер, 7 березня 2024 р.

Т.Г., Шевченко - 210 років від дня народження


 

Щовесни, коли тануть сніги, 
І на рясті просяє веселка, 
Повні сил і живої снаги 
Ми вшановуєм пам’ять  Шевченка…

   В приміщенні бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки  «Геній Т.Г. Шевченко – наша святиня, гордість і слава» До бібліотеки завітали  всі небайдужі до світлого Шевченкового слова. З розповіді  бібліотекаря  діти дізнались, як сходила поетична зоря Кобзаря – генія, поета, пророка, що відкрив світові буття українців і завдяки якому скарби української душі повною рікою влилися  в загальний потік людської культури.

четвер, 29 лютого 2024 р.

Екскурсія дошкільнят до бібліотеки

 


Днями до нашої бібліотеки завітали вихованці Сасівського дошкільного навчального закладу разом з вихователем Марією Юріївною Підперигора . Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів.

 Бібліотекар познайомила дітей з правилами користування бібліотекою та книгою, з різноманітними видами літератури, які зберігаються в бібліотеці, розповіла про читацький формуляр і для чого він потрібен. Також провели казкову гру-вікторину. Майбутні читачі із захопленням відгадували загадки, знайомилися з цікавими книгами та дитячими журналами.

 Діти читали напам’ять віршики українських письменників Т.Г.Шевченка, Лесі Українки.
Сподіваємось, що ми зробили найголовніше – викликали в дітей бажання стати активними читачами.

Бібліотека щиро вдячна таким небайдужим вихователям, які проявляють стійкий інтерес до книги і бібліотеки.

Запрошуємо всіх завітати разом з дітьми в бібліотеку, опановувати цікаву інформацію, розширювати кругозір за допомогою книг, які зібрані тут за довгий час існування бібліотеки. 






 

пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

Міжнародний день рідної мови

 

 21 лютого до Міжнародного Дня рідної мовиу бібліотеці було оформлено книжкову виставку  "Наше диво калинове - українська рідна  мова". Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб — МОВА. 

середа, 21 лютого 2024 р.

Небесна Сотня

20 лютого 2024 року - десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність. Однак він є також трагічною сторінкою в історії України, коли мирні протести на Майдані перетворилися на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни. 

20 лютого в Україні є символічно важливою датою, оскільки вона пов'язана з подіями під час Революції Гідності 2014 року. Цього дня в самому серці Києва відбулася одна з найбільш кривавих сторінок українського суспільства, протистояння між протестувальниками та силовиками режиму Віктора Януковича.

 У бібліотеці було проведено годину пам’яті «Небесна сотня - шлях до безсмертя» та вшановано пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

А також запалили свічки пам’яті героям, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє.











четвер, 15 лютого 2024 р.

День дарування книг

 

14 лютого – Міжнародний день дарування книг. В Україні це свято не має великого розголосу. Але, як приємно дарувати, або приймати подарунок, а особливо, якщо це книжка. Будьмо щирі. Такий подарунок  стає приємним спогадом для всіх. Тож робімо це із душею. Даруючи книги, ми відчуємо себе добрим чарівником, який зцілює серця. Разом із книгою ми даруємо світло. Людина обов’язково буде вдячна, а такі емоції роблять світ кращім.

 

середа, 24 січня 2024 р.

Подарунок для бібліотеки

 


І знову приємна новина для нашої бібліотеки! Ми отримали у подарунок дуже хороші книжки від наших віртуальних друзів з південної України. Подарована книга бібліотеці – це радість більша, ніж одній людині, адже вона може стати улюбленою для багатьох шанувальників паперових видань. Бо книги в бібліотеці – це книги-мандрівниці, які мандрують від одного читача до іншого

   Щиро дякуємо за таку добру ініціативу! Впевнені, що наші читачі обов'язково знайдуть щось цікаве для себе!!! Тож, до зустрічі у бібліотеці!!!

 

 

пʼятниця, 19 січня 2024 р.

День Соборності

 


22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

 Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми.

Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, й ті, хто живе в Україні та кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне словоТак вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в єдину землю однієї держави.

Ідея української соборності є однією з основоположних складових національної ідеї. В українській мові термін «соборний» вживається у значенні об’єднаний, неподільний, а «соборність» – як властивість, тобто об’єднаність, цілісність, неподільність.

Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часiв Київської Русi.

Лише в роки Української національної революції середини XVII ст. у самосвідомості нашого народу з'являється державна ідея, що виросла на ниві діянь великого гетьмана Богдана Хмельницького. Сам Богдан Хмельницький зробив усе можливе заради її реалізації. Він зміг побудувати Українську козацьку державу.

Існування держави Богдана Хмельницького, та трагедія Руїни спричинили до того, що ідея соборності українських земель поступово стала характерним елементом свідомості українців.

Визначну роль у формуванні почуття соборності і, власне, «українськості», безперечно, відіграв засновник української літературної мови, один з найвидатніших поетів та письменників нашої нації Тарас Григорович Шевченко. Реалізований через літературу та образотворче мистецтво, його внесок в усвідомлення національної єдності і, разом з тим, національної окремішності можна порівняти хіба що з діяннями Богдана Хмельницького.

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події.

В часи розрухи після Першої світової війни, в часи війни громадянської, кривавої і жорстокої, в часи злиднів і голоду судилося спалахнути зірці колективної думки, загальної доброї волі, коли реальністю став давно омріяний девіз: «Однині воєдино!»

9 жовтня 1918 р. на засіданні австрійського парламенту майбутній глава уряду ЗУНР К.Левицький висловив загальне прагнення галицького народу до Києва. 20 жовтня 1918 р. на багатотисячній маніфестації у Львові відомий західноукраїнський політичний і громадський діяч С.Вітик закликав до негайної злуки з Великою Україною.

Українська Національна Рада 3 січня 1919 року одностайно прийняла ухвалу про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

Так у становленні незалежності й соборності України особливе місце зайняв день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати, як свято – День незалежності і соборності України. В Києві на Софійському майдані сталася визначна подія в історії нашого народу - урочисте проголошення Акту Злуки: в єдину українську соборну державу об'єдналися Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна Республіка.

Уранці 22 січня біля святої Софії було велелюдно. Вхід з Володимирської вулиці прикрашала тріумфальна арка з гербами історичних земель України. Під звуки оркестру крокували військові підрозділи. «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну…

Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

Таким чином, вперше за шістсот років був зроблений серйозний крок до об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.

День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня – день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України.

пʼятниця, 12 січня 2024 р.

Нові книги для бібліотеки

 


Новорічні свята з новими книгами. Коли у бібліотеці з’являються нові книги це радість та приємні емоції, як для бібліотеки так і для читачів. Наша бібліотека отримала в подарунок п’ять нових україномовних книг від українського письменника, сценариста, автора багатьох романів, дитячих історій Андрія Анатолійовича Кокотюхи.

середа, 10 січня 2024 р.

Коляда у бібліотеці

Різдво – це свято радості і єднання людських душ. Різдво в Україні завжди було   прийнято зустрічати особливим чином, дотримуючись безлічі традицій.

   Від хати до хати ідуть колядники, щоб привітати рідних і знайомих, побажати всіляких гараздів. Адже звичай гласить: чим більше колядників і щедрувальників завітають до помешкання, тим щасливішим буде рік прийдешній для його господарів.  Колядка є тим джерелом, яке наповнює людські серця добротою і щедрістю. 

 Тож і у нащій бібліотеці відбувся різдвяний експромт "Колядуй разом з нами". Віншували з різдвяними святами і співали колядки сестри-близнючки Карінка та Крістінка Чейпеш, які є активними читачами бібліотеки та учасниками клубу за інтересами «Дивосвіт»



Популярні публікації